OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Letisko sa nachádza v meste Košice, v mestskej časti Barca. Medzinárodné letisko v Košiciach je druhé najväčšie letisko na Slovensku podľa počtu pasažierov, ktorých letisko odbaví a pravidelných liniek, ktoré využívajú služby letiska.

Začiatok histórie letiska sa píše v 60. rokoch, kedy začala lietať linka do Prahy. V rokoch 1974-1977 sa letisko rozširovalo a zároveň sa predlžila vzletová a pristávacia dráha o 1100 metrov na dnešných 3100 metrov. Významná rekonštrukcia prebehla v roku 2004, kedy bola do prevádzky uvedená nová budova terminálu. V súčasnosti sú schopné pristáť na letisku veľké lietadlá ako Boeing 767 a Airbus A300. Kapacita letiska presahuje 700 000 osôb ročne, čo znamená že letisko je schopné odbaviť 1000 osôb za hodinu.

V súčasnosti je letisko v Košiciach základňou prevažne pre nízko nákladové letecké spoločnosti a charterové lety. Letisko pre svoje lety využívajú spoločnosti ako Wizzair, Austrianairlines, Lotairlines, Turkishairlines,Czechairlines.

Z letiska v Košiciach sa môžete dopraviť do destinácii ako sú Londýn, Bristol, Istanbul, Viedeň, Kiev, Praha, Varšava, Bratislava, ktoré predstavujú pravidelné linky. V letných mesiacoch sú k dispozícii odlety do dovolenkových destinácii ako sú Antalya, Catania, Burgas, Rodos, Heraklion…

Potrebujete dopravu na letisko v Košiciach?