krakow_airport-001Letisko Krakow je najväčšie regionálne letisko v Poľsku. Nachádza sa neďaleko mesta Kraków v dedine Balice.V začiatkoch slúžilo letisko pre vojenské účely. Pre civilných pasažierov bolo letisko sprístupnené v roku 1964 a zároveň do roku 1968 slúžilo ešte tiež ako vojenské letisko. V roku 1993 sa dostal do prevádzky nový terminál letiska. Po rekonštrukcii v roku 1995 a po veľkej rekonštrukcii v roku 2002 boli zriadené ďalšie medzinárodné linky. Dnes je letisko v Krakówe druhé najvyťaženejšie letisko v Poľsku, hneď po letisku vo Varšave. Letisko nesie názov John Paul II KrakowInternationalAirport, podľa pápeža Jána Pavla II, ktorý pochádzal z Poľska a strávil veľa rokov práve v Krakówe.

V súčasnosti je letisko Jána Pavla II v Krakówe základňou prevažne pre nízko nákladové letecké spoločnosti. Letisko pre svoje lety využívajú spoločnosti ako Ryanair, Germanwings, EasyJetCentralwings. Najviac priamých letov z Krakówa prevádzkuje spoločnosť Ryanair.

Z letiska v Krakówe sa môžete dopraviť do destinácii ako sú Londýn, Manchester, Liverpool, Birmingham, Bristol, Edinburgh, Dublin, Mníchov, Dortmund, Frankfurt, Helsinki, Oslo, Madrid, Barcelona, Paríž, Lyon, Rím, Amsterdam, Eindhoven, Tenerife…

Letisko v Krakówe sa pre svoju polohu neďaleko Slovenských hraníc stalo veľmi vyhľadávaným a využívaným letiskom pre Slovákov.

Potrebujete dopravu na letisko Jána Pavla II v Krakówe?

Spiatočná cesta začína v meste Kraków, v Poľsku, vedie cez Prešov a končí v meste Košice.